BricsCAD – alternatywa dla AutoCAD®

Zacznij pracować w BricsCAD w ciągu 30 minut

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym użytkownikiem, czy doświadczonym specjalistą od oprogramowania CAD, wkrótce będziesz tworzyć rysunki przy użyciu funkcji zwiększających produktywność BricsCAD.

BricsCAD Lite logo

niedrogi i wszechstronny CAD 2D

modelowanie w 2D i 3D

projektowanie w technologii BIM

Więcej niż alternatywa dla programu AutoCAD®

Kompatybilny z DWG

Automatyczny transfer konfiguracji i dostosowań

Obsługa wielowątkowych operacji wieloprocesorowych

Inteligentne narzędzia

Natychmiast znane użytkownikom AutoCAD®

Automatyczny transfer konfiguracji i dostosowań

Opłacalny bez obowiązkowych subskrypcji

W przeciwieństwie do innych programów CAD, BricsCAD oferuje najbardziej elastyczny model licencji CAD. Możesz wybrać pomiędzy licencjami wieczystymi lub subskrypcyjnymi, sieciowymi lub samodzielnymi. Wszystkie znich można również łączyć, aby zapewnić środowisko odpowiadające Twoim potrzebom.

Co jest najlepsze dla każdego? Wieczysta licencja BricsCAD kosztuje tylko połowę ceny rocznej subskrypcji AutoCAD®.

Kompatybilny z DWG

BricsCAD może otwierać i zapisywać pliki DWG bezpośrednio, zapewniając najwyższy poziom kompatybilności z AutoCAD® Bricsys jest członkiem założycielem Open Design Alliance, drugiego uznanego źródła dla kompatybilności AutoCAD® DWG, więc nie musisz się martwić o problemy z kompatybilnością lub utratę danych pomiędzy systemami. Możesz otworzyć pliki DWG w swoim obecnym systemie CAD, edytować je w BricsCAD, zapisać, a następnie otworzyć je w innym systemie CAD bez konwersji.

Użytkownicy AutoCAD® poczują się jak w domu

BricsCAD jest w pełni kompatybilny z AutoCAD® 2021 w zakresie poleceń, skryptów, makr i menu. Po przejściu na BricsCAD istniejące menu, skrypty i procedury LISP będą działać bez żadnych zmian.

Nie trzeba zmieniać drukarek, szablonów, bloków czy zestawów arkuszy standardowych, aby zaadoptować BricsCAD® – wystarczy przełączyć się na BricsCAD, a poczujesz się jak w domu. Możesz używać narzędzi jak zwykle – zacznij pracować w BricsCAD w ciągu godziny i wykorzystaj swoją pamięć mięśniową, aby być produktywnym przez cały dzień.

Automatyczny transfer konfiguracji i dostosowań

W BricsCAD, wszystkie standardowe konfiguracje i niestandardowe aplikacje mogą być nadal używane (np. pliki CTB/STB, stany warstw, szablony, narzędzia, itp.) Po prostu wskaż BricsCAD ich lokalizację na serwerze lub skopiuj je do odpowiedniego katalogu BricsCAD na komputerze lokalnym.

Obsługiwane formaty plików

Twoje dodatkowe zasoby są tam, gdzie możesz zaoszczędzić czas… Szczególnie Twój personel. Wsparcie dla tych formatów pozwala na łatwe przeniesienie Twoich przepływów pracy bezpośrednio do BricsCAD.

CUI
Wstążki i menu

DST
Zestawy arkuszy

XTP
Paleta Narzędzi

DWT
Szablony

LSP / ARX
Lisp, VB/.NET

PC3
Plotery, ustawienia strony

Inteligentne narzędzia CAD dla bardziej efektywnego przepływu pracy

BricsCAD® nie jest tylko alternatywą dla AutoCAD®, ale szybko rozwijającym się oprogramowaniem CAD, które zawiera sztuczną inteligencję i algorytmy uczenia maszynowego, aby usprawnić przepływ pracy.

Konwersja powtarzającej się geometrii na definicje bloków

Blockify automatycznie tworzy definicje bloków i zastępuje wszystkie odpowiadające im zestawy elementów w całym rysunku odniesieniami do bloków. Blockify może zmniejszyć rozmiary plików DWG nawet o 90% poprzez znalezienie powtarzającej się geometrii i przekonwertowanie jej na odniesienia do bloków.

Bezpośrednie i parametryczne modelowanie 3D

BricsCAD oferuje hybrydowe podejście 3D do modelowania bezpośredniego i parametrycznego. Oprócz tworzenia brył 3D przy użyciu znanych narzędzi do modelowania bezpośredniego, możesz również zastosować ograniczenia i parametry 3D do swoich modeli, aby kontrolować założenia projektowe, dając Ci to, co najlepsze z obu światów! Parametrize automatycznie tworzy parametryczne modele 3D.

Quad: rysowanie, edycja i wyświetlanie informacji w pobliżu kursora

Unikalna dla BricsCAD, Quad jest paletą poleceń, która przewiduje użycie poleceń i zapewnia dostęp jednym kliknięciem do następnego polecenia, którego możesz potrzebować. W oparciu o uczenie maszynowe, Quad przewiduje, które polecenia będą potrzebne w oparciu o Twoje unikalne wykorzystanie BricsCAD.

Bloki parametryczne: dynamiczne podejście do tworzenia bloków 2D lub 3D

Bloki parametryczne automatyzują powtarzalne zadania, umożliwiając tworzenie pojedynczego bloku, zamiast tworzenia wielu podobnych i oddzielnych definicji bloków. Definicje bloków 2D i 3D można tworzyć przy użyciu znanych zestawów narzędzi i przepływów pracy.

Automatycznie wyrównaj skopiowane elementy

COPYGUIDED używa wygenerowanych maszynowo krzywych prowadzących do automatycznego umieszczenia skopiowanych elementów w odpowiedniej geometrii. Możesz jawnie wybrać elementy, które mają być użyte jako krzywe prowadzące lub pozwolić BricsCAD zdecydować na podstawie wybranych elementów projektu.

Generowanie rysunków

Standardowe asocjacyjne i izometryczne rysunki ortograficzne modelu 3D mogą być generowane automatycznie, z pełną kontrolą nad układem i stylem wyświetlania. Projekt jest następnie dokumentowany przy użyciu zaawansowanych narzędzi BricsCAD do projektowania szczegółowego.

Najbliższy Dystans

Odległość pomiędzy dwoma elementami może być wyświetlana, a drugi element może zostać przesunięty poprzez proste wprowadzenie nowej wartości odległości. Odbywa się to bez wykonywania jakiegokolwiek polecenia. Alternatywnie, kliknij dwukrotnie element na rysunku, aby wyświetlić odległość najbliższego sąsiada wyrównaną wzdłuż osi X, Y i Z.

Wizualizacja chmury punktów

BricsCAD używa ulepszonej reprezentacji danych dla szybszego renderowania chmury punktów i wykorzystuje połowę przestrzeni dyskowej w porównaniu do pliku źródłowego chmury punktów. Chmury punktów w formatach .ptx, .pts, .las i .rcp są wstępnie przetwarzane w formacie .vrm z pliku projektu w tle komputera. Użytkownik może kontynuować pracę podczas przetwarzania chmury, dzięki czemu nie występuje spadek wydajności.

Rozwiązania dla inżynierii lądowej

Możliwości platformy BricsCAD w zakresie projektowania cywilnego zapewniają mocne podstawy dla inżynierii lądowej, z podstawowym, ale potężnym zestawem narzędzi do projektowania i łączenia danych dla profesjonalnych deweloperów aplikacji, aby stworzyć wysokiej wartości przepływy pracy dla swoich klientów.

2,8 x szybciej

Realizowanie zaawansowanych wyrażeń LISP
Źródło: BricsCAD’s LISP kicks sand in the face of AutoCAD’s

2,7 x szybciej

Otwieranie do 500+ plików .dwg
Źródło: CadTempo i BricsCAD Performance

Obsługa wielowątkowych operacji wieloprocesorowych

Dostęp do baz danych CAD jest zazwyczaj procesem szeregowym, ale BricsCAD wykorzystuje procesory wielordzeniowe dla szybszego ładowania rysunków, szybszego tworzenia i bardziej szczegółowego renderowania widoków. Stale analizujemy i przeformatowujemy nasz kod, aby wykorzystać dzisiejsze platformy sprzętowe, jednocześnie zachowując szczupłość i szybkość kodu, aby zapewnić najwyższą wydajność na naszym najnowocześniejszym sprzęcie.

Porównaj BricsCAD® z AutoCAD®

BricsCAD® LiteBricsCAD® ProAutoCAD®
Elastyczność licencji (wieczysta, subskrypcja, sieć dla wielu użytkowników itp.)
Natywny format pliku DWG (do AutoCAD 2022)
Standardowe polecenia branżowe, aliasy i zmienne
Wiersz poleceń (autouzupełnianie, środkowy, klikalne opcje)
Inteligentne kontekstowe menu Quad
Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, takie jak COPYGUIDED i BLOCKIFY
Modelowanie bryłowe i powierzchniowe
Pełne wsparcie LISP z obsługą vl-, vlr-, vla- i vlax-
Parametry i ograniczenia zarówno w 2D, jak i 3D
Point Cloud Preprocess, Attach, Crop, Colormap

Narzędzia do rysowania

BricsCAD® LiteBricsCAD® ProAutoCAD® LT
Linia, polilinia, polilinia 3D, splajn, półprosta, prosta
Multilinia i style multilinii
Okrąg, łuk, elipsa, łuk eliptyczny
Wielokąt, prostokąt, region, pierścień, punkt
Helisa
Parametry 2D, ograniczenia

Narzędzia do edycji

BricsCAD® LiteBricsCAD® ProAutoCAD® LT
Przesuń, Kopiuj, Obróć, Skaluj, Rozciągnij, Odbij, Wyrównaj
Przytnij, wydłuż, wydłuż, przerwij, połącz
Zaokrąglanie, Fazowanie
COPYGUIDED
MOVEGUIDED
Edycja uchwytem
Panel Właściwości
Manipulator (3D Gizmo)
Kolejność
Undo Per Entity (property history)
ARRANGE
OPTIMIZE
SIMPLIFY
FINDOUTLIERS

Narzędzia Civil

BricsCAD® LiteBricsCAD® ProAutoCAD® LT
Modelowanie powierzchni TIN
Civil Points
Powierzchnia objętościowa TIN
Stopniowanie
Wyrównanie
Profiles (Vertical Alignments)
Corridors
Wsparcie obiektów 3D Civil
Boundary Trim
Label Styles

Zacznij korzystać z BricsCAD już dziś
30 dni w pełni funkcjonalnego programu BricsCAD za darmo