Co nowego w BricsCAD V17?

BricsCAD V17 jest już dostępny i obsługuje Rysowanie 2D, Modelowanie 3D, Projektowanie Arkuszy Blach i BIM.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami które pojawiły się w wersji V17.

Uruchamianie BricsCAD V17 – nowy panel powitalny

Po uruchomianiu programu BricsCAD V17 pojawia się nowy całkowicie przeprojektowany – ekran powitalny. Teraz w bardzo łatwy sposób może rozpocząć pracę w wybranym obszarze roboczym, jak również przeglądnąć nowości oraz zasoby znajdujące się w sieci np. samouczki video.

Porównanie dostępnych stylów wymiarowania

Kolejna nowość w BricsCAD V17 to łatwe porównywanie stylów wymiarowania. Jeżeli w danym rysunku znajduję się kilka stylów, znalezienie różnic pomiędzy nimi jest bardzo proste. Wystarczy na liście stylów wybrać style do porównania a program sam wskaże różnice między nimi.

Polecenie: AIDIMFLIPARROW

Dokowany panel Warstwy – zawsze pod ręką

Wychodząc na przeciw wymaganiom użytkowników w nowej wersji BricsCAD V17 eksplorator warstw jest zawsze pod ręką. Teraz proces zarządzania warstwami w rysunku jest bardzo prosty, a panel może zostać umiejscowiony w dowolnym miejscu, dzięki czemu jest on dostępny cały czas.

Polecenie: LAYERSPANELOPEN oraz LAYERSPANELCLOSE

Porównywanie dwóch modeli 3D za pomocą funkcji 3D compare.

Potrzebujesz porównać 2 modele 3D i szybko zajeźdź różnice między nimi? Najnowsza wersja BricasCADa V17 posiada funkcję 3D compare. Wystarczy otworzyć dwa pliki, uruchomić polecenie, a program sam wskaże różnicę pomiędzy dwoma modelami. Po wybraniu dwóch rysunków użytkownik ma możliwość ustawienia zakresu tolerancji, a następnie określić jakiego typu obiekty mają zostać porównane.

Polecenie: 3DCOMPARE, 3DCOMPAREMODE

Okno z porównaniem dwóch modeli dostępne jest jako dodatkowy Arkusz „Compersion”. W panelu po lewej stronie znajduje się zestawienie „różnic” miedzy modelami. Po wybraniu obiektu z listy program automatycznie wskazuje go na rysunku.

Tworzenie animacji poprzez renderowanie widoku z punktu lub wzdłuż ścieżki za pomocą opcji “AniPath”.

Tworzenie animacji nigdy nie było tak proste. Teraz dzięki wykorzystaniu polecenie AniPath animacja może zostać stworzona poprzez renderowanie widoku z punktu lub wzdłuż wskazanej ścieżki. W trakcie tworzenia animacji użytkownik może określić liczbę klatek na sekundę, rozdzielczość, łączny czas trwania, styl wizualizacji oraz format wyjściowy pliku.

Polecenie: ANIPATH

BricsCAD obsługuje teraz również materiały i właściwości fizyczne.

Od wersji V17 możesz używać polecenia POGRUB nie tylko w odniesieniu do powierzchni, ale również do obiektów takich jak linia, okrąg i krzywe, aby szybko stworzyć obiekty o przekroju kołowym, np. rury. BricsCAD obsługuje teraz również materiały i właściwości fizyczne. Oznacza to, że możesz przeanalizować model 3D pod kątem jego masy. Możesz użyć materiałów dostępnych w bibliotece BricsCAD, zdefiniować własne, lub użyć materiałów z zaimportowanego dokumentu.

Polecenie: THICKNESS / POGRUB

Przykład tworzenia obiektów o przekroju kołowym z wykorzystaniem polecenia POGRUB.

Tworzenie obiektów takich jak np. wiertła, lub świdry poprzez skręcenie bryły 3D, powierzchni, lub regionu wokół określonej osi.

Udoskonalenie komponentów parametrycznych.

Parametry komponentów mogą być teraz zmieniane nawet już po ich wstawieniu. Możesz zmienić również wyświetlanie komponentów. Parametry mogą teraz również być użyte do tworzenia brył 3D, więc możesz stworzyć parametryczne, otwory, żebra i inne znormalizowane obiekty.