Nowości w BricsCAD® V24.2: Przyspiesz swoje projekty z ulepszonymi funkcjami

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą wersją BricsCAD® V24.2, która przynosi szereg nowych i ulepszonych funkcji dla projektowania 2D, modelowania 3D, branży budowlanej, geodezyjnej, BIM oraz mechaniki. Zespół Bricsys przygotował wiele nowości i usprawnień, które pomogą Ci przyspieszyć proces tworzenia projektów oraz zapewnią znajomą i intuicyjną obsługę CAD.

Udoskonalona kompatybilność z DWG dla bloków dynamicznych

W BricsCAD V24.2 skupiliśmy się na poprawie sposobu obsługi bloków dynamicznych oraz jeszcze bardziej zwiększyliśmy wierność bloków dynamicznych tworzonych w AutoCAD®!

Teraz dynamiczne bloki zachowują się zgodnie z oczekiwaniami podczas korzystania z uchwytów do rozciągania bloku, podobnie jest z odbijaniem. Akcenty rozciągania zachowują się zgodnie z oczekiwaniami, podobnie jak uchwyty do obracania i lustrzane odbijanie.

Również bardziej złożone dynamiczne bloki, takie jak symbole spawania, są teraz łatwiejsze w obsłudze. Możesz wybierać i zmieniać atrybuty na ekranie przy użyciu panelu właściwości lub przeciągając bloki. Możesz również odbijać flagi spawalnicze i lustrzane bloki za pomocą ulepszonych uchwytów.

Ulepszone zarządzanie zestawem arkuszy

W BricsCAD V24.2 udoskonaliliśmy proces zarządzania zestawem arkuszy, aby przyspieszyć tworzenie arkuszy rysunkowych. BricsCAD teraz pomaga użytkownikom zarządzać niestandardowymi rozmiarami papieru z pełnym wsparciem plików PMP podczas drukowania na fizycznym lub wirtualnym papierze.

Podgląd jest szybszy, a także możesz korzystać z wieloużytkownikowego dostępu do plików DST. Ulepszony interfejs użytkownika ułatwia dodawanie elementów, takich jak etykiety i bloki odwołań oraz szybsze i łatwiejsze dodawanie nowych arkuszy na podstawie układu istniejącego rysunku.

Nowe ukryte flagi obiektów

Pasek stanu w BricsCAD teraz wskazuje ukryte obiekty, dzięki czemu szybciej i łatwiej można dowiedzieć się, co to za obiekty. Możesz włączać i wyłączać tę funkcję wedle potrzeb.

Zaktualizowany dialog PURGE

Zaktualizowaliśmy dialog PURGE, aby umożliwić dostęp do zagnieżdżonej funkcji czyszczenia zarówno z poziomu samodzielnej komendy, jak i z menedżera stanu rysunku.

Szybsze ładowanie dużych rysunków!

Wprowadziliśmy limity obiektów do eliminacji wyliczania wybranych obiektów pokazanych w panelu Właściwości – co przyspiesza czas ładowania. Zawsze możesz wyłączyć limit lub go zmienić.

Łatwiejsze zarządzanie zewnętrznymi odniesieniami

Zarządzanie zewnętrznymi odniesieniami w projektach jest teraz prostsze, ponieważ odłączenie odniesienia zewnętrznego z 0 odniesieniami jest teraz możliwe bez wcześniejszego jego wyłączania. Możesz również teraz użyć opcji odłączenia, aby usunąć odniesienie zewnętrzne.

Narzędzia geodezyjne w BricsCAD® V24.2

Szybsze wyświetlanie chmur punktów mapowanych kolorami

Mapowane kolorami chmury punktów są teraz dużo szybsze w wyświetlaniu. Możesz szybciej zmieniać schematy kolorów i oszczędzać pamięć – co pozwala zaoszczędzić czas!

Udoskonalone importowanie GIS

Udoskonaliliśmy polecenie importowania GIS, pozwalając na importowanie danych z geobazy danych opartej na plikach. Poprawiliśmy także interfejs użytkownika i dodaliśmy nowe okna dialogowe do pracy z grupami punktów i edycji powierzchni TIN, co ułatwia naukę tych poleceń i przyspiesza ich używanie.

Uproszczony import plików shape

W BricsCAD Pro V24 uprościliśmy proces importowania plików shape. Możesz wybrać folder bezpośrednio, a oprogramowanie wskaże, które pliki już załadowałeś. Możesz importować wszystkie dane lub zdefiniować Wielokąt Przycinający w swoim rysunku, aby wyświetlić tylko to, czego potrzebujesz.

Edytowanie nazw i formatów pól

Nowością w wersji V24.2 jest możliwość edycji formatów i nazw pól, dzięki czemu możesz upewnić się, że każdy odbiorca Twoich danych będzie mógł zrozumieć każdy atrybut pola.

Nowe przyjazne dla użytkownika okna dialogowe do zarządzania grupami punktów

W tej wersji wprowadziliśmy przyjazne dla użytkownika okna dialogowe do zarządzania grupami punktów. Zamiast pracować wyłącznie z wierszem poleceń, nowy dialog pozwala tworzyć nowe grupy punktów, dodawać opisy i wybierać punkty, które chcesz uwzględnić w grupie. Okno dialogowe wskazuje, ile punktów zostało wybranych. Możesz także dodawać do istniejących grup punktów za pomocą pola filtrowania, co sprawia, że jest to łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Nowe okna dialogowe powierzchni TIN

Stworzyliśmy nowe okna dialogowe do pracy z powierzchniami TIN, w tym usuwanie wysokości, usuwanie zewnętrznego krawędzi, dodawanie linii rozdzielających oraz usuwanie punktów na wysokość w obrębie powierzchni TIN.